Merrill Lynch kupił akcje

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 05-09-2006, 00:00

Rozmowy zarządu DM IDM z inwestorami finansowymi przynoszą efekty. W spółkę zaangażował się amerykański bank inwestycyjny.

Za niedawnymi transakcjami pakietowymi akcjami Domu Maklerskiego (DM) IDM stała grupa amerykańskiego banku inwestycyjnego Merrill Lynch — dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. W ten sposób inwestor przejął 3 proc. kapitału krakowskiej firmy.

— Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Wiem, kto kupował te walory, ale nie jest to informacja publiczna, więc nie mogę nic powiedzieć — mówi Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDM.

Finansowi uwierzyli

Prezes przyznaje jednak, że zarząd w ostatnim czasie prowadził rozmowy z wieloma inwestorami finansowymi, zachęcając ich do inwestowania w akcje spółki. W grupie instytucji, z którymi prowadzono negocjacje, był też Merrill Lynch.

— Mam nadzieję, że inwestorzy ci niedługo przekroczą 5-procentowy próg udziału w kapitale i będą musieli się oficjalnie ujawnić — dodaje Grzegorz Leszczyński.

Powiązanie DM IDM z Merrill Lynch może być elementem strategii krakowskiego biura, nakierowanej na stworzenie ramienia bankowego. Amerykanie są bowiem powiązani kapitałowo z Dominet Bankiem.

— Ostatnie transakcje pakietowe i plany bankowe to są dwie różne sprawy niezwiązane ze sobą. Ale chcemy mieć bank, bo to ostatni element, którego nam brakuje. I pewnie w średniookresowej perspektywie tego dokonamy — wyjaśnia Grzegorz Leszczyński.

Prezes tłumaczy, że inwestor finansowy kupił akcje jako lokatę portfelową na rok, dwa albo trzy lata. Widzi szybki rozwój spółki i wierzy, że na tych papierach da się zarobić.

Koniunktura sprzyja

Po dwóch kwartałach DM IDM ma ponad 11 mln zł zysku przy całorocznej prognozie mówiącej o 16 mln zł. Dlatego prawdopodobnie szacunki te jeszcze we wrześniu zostaną podwyższone.

— Biznes idzie nam bardzo dobrze — zapewnia Grzegorz Leszczyński.

Mimo wakacji należy się więc spodziewać niezłych wyników trzeciego kwartału, kiedy to DM IDM przeprowadzał oferty takich firm, jak: NFI Jupiter, Mostostal Zabrze, Hyperion i One-2-One. A portfel na kolejne miesiące również wygląda imponująco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu