Merrill Lynch zajął się wyceną BA CA

Marek Druś
opublikowano: 17-09-2003, 00:00

Merrill Lynch opublikował swój pierwszy raport o Banku Austria Creditanstalt (BA CA). Zdaniem analityków tego banku inwestycyjnego, Polska jest najważniejszym rynkiem BA CA w Europie Środkowej. Merrill Lynch uważa, że godziwa cena za jedną akcję austriackiej instytucji finansowej to 31,50 EUR. Rekomendację ustalono na poziomie „neutralnie”.

Według analityków Merrill Lynch pozycja, jaką BA CA ma w Europie Środkowej, jest bardzo silna. Jego baza klientów sięga w regionie 3,5 mln, z czego 80 proc. przypada na Polskę. W Polsce BA CA posiada za pośrednictwem BPH PBK największy udział w lokalnym rynku, sięgający 10 proc. Na Polskę przypada także najwięcej, bo aż 38 proc. zysku generowanego przez BA CA w tym regionie. Na rynkach węgierskim i czeskim osiąga on łącznie 37 proc. zysku.

Choć wycena akcji BA CA dokonana przez Merrill Lynch wydaje się niska, to uzasadnia ją niski zwrot z aktywów netto banku, niewielka płynność akcji oraz struktura akcjonariatu. Wejście BA CA na GPW nie ma wpływu na wycenę fundamentalną jego akcji. Krótkoterminowo może jednak wpłynąć na wzrost kursu banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Merrill Lynch zajął się wyceną BA CA