Mesko na celowniku

PAP
opublikowano: 12-07-2018, 06:27

P.o. prezesa państwowej spółki zbrojeniowej Mesko Dariusz Szlafka złożył rezygnację - informuje w czwartek Rzeczpospolita". Gazeta podaje, że powodem dymisji Szlafki była poniedziałkowa publikacja "Rz", w której opisano nieprawidłowości przy produkcji rakiet przeciwlotniczych dla wojska "Piorun".

"Rz" dotarła również do raportu z audytu za lata 2012-2017, który zlecił w grudniu ub. r. ówczesny prezes spółki Mariusz Kolankowski i który po jego odejściu z firmy nie został dokończony. Jak podano, niedokończony raport trafił jednak na biurka szefów Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz ministra obrony.

Audytorzy - jak czytamy - odkryli w spółce "nieprawidłowości na niespotykaną dotąd skalę". W raporcie stwierdzono m.in., że "na spółce żerują +budzący wątpliwości dostawcy+ wybrani w niejasny sposób i sprzedający towar po zawyżonych cenach".

"O wynikach audytu został poinformowany także minister obrony Mariusz Błaszczak. Według naszych źródeł raport kilka miesięcy temu dostał też nadzorujący spółki z grupy PGZ wiceminister Sebastian Chwałek" - czytamy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Mesko na celowniku