Messi wspiera sport w rodzinnej miejscowości

DI, PAP
21-01-2013, 07:43

Argentyńczyk Lionel Messi, wybrany w styczniu po raz czwarty z rzędu najlepszym piłkarzem na świecie w plebiscycie FIFA i magazynu "France Football", podarował 200 tysięcy dolarów na rozbudowę obiektu sportowego dla dzieci w Rosario.

Kompleks o nazwie Deliot, który mieści się ok. 300 km od Buenos Aires, zostanie rozwinięty tak, aby okoliczne dzieci - szczególnie te pochodzące z biednych rodzin - miały gdzie uprawiać sport.

Fundacja Leo Messiego, którą opiekuje się sam piłkarz oraz jego rodzina, zamierza "poprawić jakość życia młodych ludzi i całej społeczności" - napisano na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku.

Argentyńczyk już wcześniej wspierał swoją rodzinną miejscowość. Wspólnie z fundacją FC Barcelona, której jest zawodnikiem, niedawno przyczynił się do renowacji innego ośrodka sportowego w Rosario. W jednym z takich lokalnych klubów 25-letni dziś Messi stawiał pierwsze kroki w futbolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Messi wspiera sport w rodzinnej miejscowości