Metro miało w 2004 roku wyższy zysk niż oczekiwano

(Marek Druś)
opublikowano: 22-03-2005, 08:48

Ubiegłoroczny zysk Metro, trzeciej na świecie sieci handlu detalicznego, okazał się wyższy od oczekiwań. To zasługa ekspansji niemieckiej spółki na rynkach Europy Wschodniej i Azji.

Ubiegłoroczny zysk Metro, trzeciej na świecie sieci handlu detalicznego, okazał się wyższy od oczekiwań. To zasługa ekspansji niemieckiej spółki na rynkach Europy Wschodniej i Azji.

Zysk netto Metro wzrósł w 2004 roku o 7,7 proc. do 827 mln EUR. Analitycy prognozowali wynik o 11 mln EUR niższy. EBITA poprawiła się o 14 proc. i sięgnęła 1,81 mld EUR.

Poprawa wyników mimo stagnacji na niemieckim rynku to efekt rozbudowy sieci sklepów spółki w krajach o wysokim tempie wzrostu. Metro zapowiada, że w tym roku o ponad połowę zwiększy się liczba jego sklepów w Chinach. Jednocześnie zredukuje swoją obecność na niemieckim rynku sprzedając połowę supermarketów sieci Extra spółce Rewe Handelsgruppe.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane