Metro w Sajgonie opóźnione

Rogala Aleksandra
opublikowano: 11-03-2018, 22:00

Budowa systemu metra w Ho Chi Minh to jeden z kluczowych projektów infrastrukturalnych wietnamskiego rządu

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Z powodu 44 mln USD długu są opóźnienia w budowie pierwszej linii podziemnej kolejki — doniósł portal VN Express International. Wykonawcy czekają na pieniądze. Do czasu, aż rząd zrobi przelew, domagają się wsparcia budowy metra przez miasto. Rząd tłumaczy, że transfer blokuje Zgromadzenie Narodowe, a bez jego zgody nie może przekazać wykonawcy kolejnej transzy. To nie pierwszy raz, kiedy samorząd miasta jest zmuszony uruchomić pieniądze z własnego budżetu, żeby nie opóźniać budowy metra.

W latach 2016-17 miasto wyłożyło 101 mln USD. Budowa rozpoczęła się w 2012 r. i ma zostać ukończona w 2020 r., a wykonanie planu jest na poziomie 50 proc. 20-kilometrowa linia metra ma połączyć pięć dzielnic. Sajgon to największe miasto Wietnamu. Ma 13 mln mieszkańców i od lat boryka się z gigantycznymi korkami. Po jego ulicach jeździ 7,6 mln motorowerów i 700 000 samochodów. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rogala Aleksandra

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu