Metrojet: terroryzm mógł być przyczyną katastrofy A321

AD, AP
02-11-2015, 11:58

To mogło być tylko techniczne działanie z zewnątrz - tak o przyczynach sobotniej katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego nad półwyspem Synaj mówi oficjalnie kierownictwo Metrojetu. Także władze Kremlu zaczęły dopuszczać terroryzm wśród przyczyn.

Taką opinię wygłosił 2 listopada rano Aleksander Smirnow dyrektor generalny rosyjskiej linii lotniczej Metrojet, której samolot rozbił się w Egipcie 30 października. - Nie ma możliwości, by przyczyną była usterka techniczna lub błąd załogi. To mogło być tylko mechaniczne uderzenie z zewnątrz - powiedział.

Zobacz więcej

Sergey Korovkin 84/Wikipedia

Także rosyjskie władze zaczynają zmieniać sposób mówienia o katastrofie. Najpierw stanowczo wykluczały terroryzm wśród jej przyczyn, teraz cytowany przez rządową agencję Sputnik Dmitrij Peskow mówi, że "wszystkie możliwe przyczyny, w tym terroryzm są brane pod uwagę przez śledczych".

Samolot airbus A321 rozbił się nad półwyspem Synaj 23 minuty po starcie z lotniska w egipskim Sharm el-Sheikh. Z oględzin wraku wynika, że rozpadł się w powietrzu. Zginęły 224 osoby, w większości kobiety wypoczywające wcześniej w egipskim kurorcie. Ciała 140 z nich już przetransportowano do Sankt Petersburga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, AP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Metrojet: terroryzm mógł być przyczyną katastrofy A321