Mevo bije rekordy popularności

AR
opublikowano: 16-08-2019, 15:49

W pierwszej połowie sierpnia padł kolejny rekord rowerów miejskich Mevo – system odnotował półtora miliona wypożyczeń.

System rowerów czwartej generacji (czyli tzw. rowerów bezstacyjnych) Mevo, funkcjonuje na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS) od 26 marca 2019 r. Obejmuje swoim zasięgiem nie tylko Trójmiasto, ale też inne okoliczne gminy (łącznie kilkanaście, w tym np. oddalone od Gdańska o kilkadziesiąt kilometrów Władysławowo).

– Półtora miliona wypożyczeń w tak krótkim czasie to zdecydowany rekord w skali Polski. Cieszymy się, że mieszkańcy OMGGS tak chętnie korzystają z Mevo. Rower okazał się znakomitym i skutecznym uzupełnieniem transportu publicznego – mówi Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska.

Do dyspozycji użytkowników jest 1224 rowerów dostępnych w całym systemie. Tradycyjnie jednoślady najchętniej wypożyczane są ze stacji molo Sopot. Z pojazdów stacjonujących w tym miejscu skorzystało już ponad 17 tysięcy osób. Z metropolitarnych jednośladów najchętniej korzystają osoby w wieku 19-40 lat. Na „mewach” jeżdżą też seniorzy – najchętniej między 16.00 a 17.00. Łącznie rowerzyści miejscy Mevo przejechali ponad 5 mln km, a najaktywniej korzystają w środy i piątki.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy