Czytasz dzięki

MEW kupuje tereny

GRA
opublikowano: 09-04-2010, 00:00

Start-up, który chce inwestować w małe elektrownie wodne, kupił kolejną działkę.

Start-up, który chce inwestować w małe elektrownie wodne, kupił kolejną działkę.

MEW, czyli niedawny debiutant z rynku NewConnect, nie zasypia gruszek w popiele. Spółka, która zamierza rozpocząć działalność w branży energetycznej i budować tzw. małe elektrownie wodne, kupiła teren, na którym zamierza postawić elektrownię o mocy 120 kW. To drugi taki nabytek w jej portfelu. Jeszcze przed debiutem spółka kupiła działkę w województwie podkarpackim.

— Nasz nowy teren jest zlokalizowany na terenie województwa wielkopolskiego. Elektrownia rozpocznie produkcję w trzecim kwartale 2011 r., a wartość całego projektu wynosi około 2,5 mln zł. Połowę tej kwoty chcemy pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji unijnych — mówi Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW.

Strategia MEW zakłada zakup działek w dogodnych lokalizacjach i stawianie na nich elektrowni wodnych. W ciągu najbliższych trzech lat planuje postawić elektrownie o łącznej mocy 2,8 MW. Dzięki temu w 2013 r. zyski firmy sięgną 5 mln zł.

Jednocześnie zarząd MEW kontynuuje rozmowy z Arctic Paper, czyli producentem papieru notowanym na rynku głównym warszawskiej giełdy. Strony rozważają nawiązanie współpracy kapitałowej, a w grę wchodzi wydanie Arctic Paper akcji MEW w zamian za aport w postaci działającej już szwedzkiej elektrowni wodnej.

— Rozmowy przebiegają zgodnie z planem. Właśnie audytujemy tę elektrownię. W ciągu kilku tygodni powinny zapaść ostateczne decyzje w sprawie współpracy — zapowiada Marcin Markiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane