Mewy atakują ludzi w Wenecji

  • DI
opublikowano: 12-02-2019, 22:00

Mewy w Wenecji stały się agresywne i coraz częściej dotkliwie atakują ludzi. Przyczyną jest zmiana systemu wywozu śmieci w mieście.

Nowe zasady polegają na tym, że są one odbierane spod drzwi mieszkańców, sklepów oraz lokali gastronomicznych i nie są już wyrzucane do kontenerów czy koszy. Pojemniki były dotychczas głównym miejscem żerowania ptaków, przede wszystkim mew. Pozbawione dostępu do pożywienia zaczęły atakować ludzi jedzących kanapki lub pizzę na ulicy. W ostatnim czasie zaatakowały wiele osób. Do szpitala trafiło dwoje turystów z większymi obrażeniami. Poszkodowana jest m.in. kobieta, która jadła owoc. Mewa zraniła ją w usta. Czystość i porządek, które wprowadzono po to, by uporać się z problemem ptaków poszukujących resztek jedzenia w koszach i pojemnikach, spowodowały więc nowy problem dla władz miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy