Mewy atakują ludzi w Wenecji

  • DI
opublikowano: 12-02-2019, 22:00

Mewy w Wenecji stały się agresywne i coraz częściej dotkliwie atakują ludzi. Przyczyną jest zmiana systemu wywozu śmieci w mieście.

Nowe zasady polegają na tym, że są one odbierane spod drzwi mieszkańców, sklepów oraz lokali gastronomicznych i nie są już wyrzucane do kontenerów czy koszy. Pojemniki były dotychczas głównym miejscem żerowania ptaków, przede wszystkim mew. Pozbawione dostępu do pożywienia zaczęły atakować ludzi jedzących kanapki lub pizzę na ulicy. W ostatnim czasie zaatakowały wiele osób. Do szpitala trafiło dwoje turystów z większymi obrażeniami. Poszkodowana jest m.in. kobieta, która jadła owoc. Mewa zraniła ją w usta. Czystość i porządek, które wprowadzono po to, by uporać się z problemem ptaków poszukujących resztek jedzenia w koszach i pojemnikach, spowodowały więc nowy problem dla władz miasta.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy