Mężczyźni chętniej pomagają kobietom na obcasach

AD, Reuters
opublikowano: 02-12-2014, 16:14

To wynik badań przeprowadzonych przez Wydział PsychologiiSpołecznej na Université de Bretagne-Sud we Francji.

Podczas badań naukowcy pod kierunkiem prof. Nicolas Guéguen sprawdzali, jak reagują mężczyźni na proszącą o pomoc kobietę zależnie od tego, jakie nosi buty. Przeprowadzili 3 eksperymenty: wypuścili kobiety na obcasach i bez nich na ulicę w roli ankieterek, innym razem – w roli pań gubiących rękawiczkę oraz jako klientki kawiarni. We wszystkich przypadkach zdecydowanie częściej pomoc uzyskiwały te, które nosiły szpilki, mimo że nie różniły się wyglądem i ubiorem od tych w butach na płaskim obcasie.

Zobacz więcej

johnnyberg/RGB Stock

Prof. Nicolas Guéguen nie wyjaśnia na razie wyników badań, ale już zapowiada, że przeprowadzi następne, które spróbują wyjaśnić przyczyny takich zachowań. Media cytujące badanie sugerują, że chodzi o wrażenie bezbronności, wywoływane w przypadku pań na wysokim obcasie.

- Przecież gdy założymy szpilki nie mamy już takiej mobilności i lekkości, jak w balerinach czy adidasach, stąd tak szybko wyciągnięta w naszym kierunku pomocna dłoń - komentuje Chloe Angyal komentując wyniki badań dla Reuters'a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu