MF: awaria usunięta, można przesyłać dane przez system e-Deklaracje

PAP
26-11-2012, 10:47

Służby techniczne resortu finansów usunęły awarię zasilania w MF, która miała miejsce w niedzielę, przywrócono możliwość przesyłania danych za pomocą systemu e-Deklaracje - poinformowało w poniedziałek w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Resort podał, że w niedzielę doszło do awarii zasilania energetycznego w serwerowni Ministerstwa Finansów w Warszawie. W efekcie trzeba było natychmiast wyłączyć wszystkie serwery pracujące w ośrodku przetwarzania w Warszawie, co dotknęło około 30 systemów informatycznych.

"Spowodowało to brak dostępności usług internetowych ministerstwa, w tym m.in. portalu oraz systemu e-Deklaracje. W niedzielę, w późnych godzinach wieczornych, służby techniczne skutecznie usunęły awarię zasilania. Umożliwiło to uruchomienie procesu sukcesywnego odtwarzania środowiska informatycznego. Dotąd odtworzono ok. 30 proc. systemów" - poinformowało ministerstwo.

W komunikacie zaznaczono, że przywrócono już ż możliwość przesyłania zeznań podatkowych za pomocą systemu e-Deklaracje, na poniedziałek planowane jest także reaktywowanie wszystkich usług.

MF podało, że resort prowadzi zawansowane projekty infrastrukturalne, w ramach których wszystkie kluczowe systemy MF przenoszone są do nowoczesnego ośrodka przetwarzania w Radomiu. W 2013 r. ośrodek ten przejmie obsługę większości kluczowych usług informatycznych resortu, co - zdaniem ministerstwa - wpłynie na poprawę działania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / MF: awaria usunięta, można przesyłać dane przez system e-Deklaracje