MF: będzie rozporządzenie zwalniające z kas fiskalnych firmy o małych obrotach

Polska Agencja Prasowa SA
10-02-2006, 13:59

Minister finansów podpisze w przyszłym tygodniu rozporządzenie, które zwolni z obowiązku posiadania kas fiskalnych firmy, które mają mniej niż 20 tys. zł obrotów rocznie - wynika z komunikatu biura prasowego resortu przesłanego w piątek PAP.

Minister finansów podpisze w przyszłym tygodniu rozporządzenie, które zwolni z obowiązku posiadania kas fiskalnych firmy, które mają mniej niż 20 tys. zł obrotów rocznie - wynika z komunikatu biura prasowego resortu przesłanego w piątek PAP.

    "Wadliwa konstrukcja rozporządzenia z 2004 r., zmienionego rozporządzeniem z 23 grudnia 2004 r. mogła wprowadzić w błąd podatników, którzy rozpoczęli działalność w 2005 r., co do terminów powstania obowiązku instalacji kas fiskalnych" - napisał resort w komunikacie.

    Ministerstwo Finansów przedstawi 11 lutego założenia zmiany ustawy o podatku od towarów i usług (VAT). Ustawa będzie realizować "nową politykę w zakresie ewidencji sprzedaży, ograniczającą zakres obowiązku stosowania kas fiskalnych".

    "W przyszłym tygodniu podpisane zostanie rozporządzenie ministra finansów, które do czasu wejścia w życie nowych przepisów przywróci zakres zwolnień obowiązujących na mocy rozporządzenia z 2004 r." - czytamy w komunikacie.

    O kłopotach przedsiębiorstw w związku z instalowaniem kas pisze w piątek "Gazeta Wyborcza". Według "Gazety" przepisy były na tyle nieprecyzyjne, że mogło z nich wynikać, iż od początku 2006 r. wszyscy przedsiębiorcy mają obowiązek instalowania kas fiskalnych, bez względu na wysokość obrotów.

    "Do tej pory z zakładania kas fiskalnych zwolnione były firmy, które miały mniej niż 20 tys. zł obrotów rocznie. Ale zrozporządzenia mogło wynikać, że przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność w 2005 r., powinni instalować kasy od 1 stycznia 2006 r. bez względu na wysokość obrotów. Dotyczy to drobnych sklepikarzy, niektórych rzemieślników, fryzjerów. A wszystko przez brak precyzji" - pisze "GW".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MF: będzie rozporządzenie zwalniające z kas fiskalnych firmy o małych obrotach