MF bierze się za automaty do gry

IAR
21-03-2009, 07:35

Korzystając z automatów do gier nie będziemy już mogli wygrać więcej niż równowartość 15 euro. Taką możliwość likwiduje wchodzące w życie rozporządzenie ministra finansów, zmieniające warunki urządzania gier na automatach o niskich wygranych.

Witold Lisicki z Ministerstwa Finansów wyjaśnił, że funkcjonujące dotąd przepisy były obchodzone i na niektórych automatach można było wygrać więcej niż 15 euro. Z tego powodu resort zdecydował się na nadanie większej rangi przepisom, które dotąd były jedynie wytycznymi, a teraz nabierają mocy prawa.

Resort finansów przyznaje, że automatów do gry jest coraz więcej i zwykle są to urządzenia używane legalnie. Z danych ministerstwa wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat liczba automatów do gry o niskich wygranych uległa podwojeniu i obecnie w kraju jest ich ok. 46 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / MF bierze się za automaty do gry