MF: Deficyt budżetu po V nie przekroczy 35 proc. rocznego planu

Marek Chądzyński
opublikowano: 01-06-2004, 17:54

PAP: Deficyt budżetowy na koniec maja nie przekroczy 35 proc. rocznego planu. Niewykluczona jest rewizja prognoz wykonania budżetu na koniec półrocza i trzeciego kwartału tego roku - poinformowała we wtorek PAP wiceminister finansów, Elżbieta Suchocka-Roguska.

"Na razie nie mamy jeszcze pełnych danych, brakuje informacji z ostatnich dni maja, ale można powiedzieć, że deficyt budżetowy nie przekroczy 35 proc. (rocznego planu - PAP)" - powiedziała Suchocka-Roguska.

Według ustawy budżetowej, deficyt budżetu w 2004 r. ma wynieść 45,3 mld zł.

Wiceminister dodała, że resort finansów na bieżąco śledzi przebieg wykonania planów budżetowych i niewykluczone, że dokona rewizji prognozy realizacji deficytu na koniec czerwca i na koniec września tego roku.

"Na bieżąco uaktualniamy nasze szacunki. Gdy będziemy mieli wynik za maj, to zajmiemy się prognozami" - powiedziała Suchocka-Roguska.

Deficyt budżetu w kwietniu 2004 r. wyniósł 10 mld 989,3 mln zł, czyli 24,3 proc. Nadwyżka w kwietniu pozwoliła zredukować ujemny wynik budżetu z 11 mld 805,1 mln zł na koniec marca (co stanowiło 26,1 proc. rocznego planu).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Chądzyński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MF: Deficyt budżetu po V nie przekroczy 35 proc. rocznego planu