MF: inflacja w październiku wyniosła 1,5 proc. w skali roku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 11:34

Ministerstwo Finansów szacuje, że w październiku wskaźnik inflacji wyniósł 1,5 proc. w stosunku do października 2004 r. oraz 0,3 proc. w stosunku do września br. - poinformował resort w poniedziałkowym komunikacie.

Ministerstwo Finansów szacuje, że w październiku wskaźnik inflacji wyniósł 1,5 proc. w stosunku do października 2004 r. oraz 0,3 proc. w stosunku do września br. - poinformował resort w poniedziałkowym komunikacie.

    "Ministerstwo Finansów szacuje, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku br., w stosunku do miesiąca poprzedniego, o 0,3 proc. Oznacza to, iż wzrost cen konsumpcyjnych liczony w skali rocznej może wynieść w tym miesiącu 1,5 proc." - czytamy w komunikacie.

    Główny Urząd Statystyczny poda dane o inflacji za październik 14 listopada.

    Według ostatnich danych GUS, ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu wzrosły o 1,8 proc. w stosunku do września 2004 roku, a w porównaniu z sierpniem 2005 roku - o 0,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MF: inflacja w październiku wyniosła 1,5 proc. w skali roku