MF: Krajowy Fundusz Gwarancyjny S.A. to nie Krajowy Fundusz Gwarancyjny w BGK

  • PAP
opublikowano: 19-11-2021, 05:15

Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie nie jest Krajowym Funduszem Gwarancyjnym, utworzonym w BGK - przekazało w czwartek Ministerstwo Finansów. Produkty oferowane za pośrednictwem spółki, w tym akcje i obligacje społeczne, nie są objęte gwarancjami BGK - zaznaczyło MF.

Jak przestrzegł resort finansów w czwartkowej informacji, spółka Krajowy Fundusz Gwarancyjny S.A. nie jest Krajowym Funduszem Gwarancyjnym, "który działa na podstawie ustawy z dnia 8 maja 1997 r. o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne w ramach Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK)".

Dodano, że Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie zamieszcza też na swojej stronie internetowej informacje o tej ustawie i o Krajowym Funduszu Gwarancyjnym w BGK, "co może sugerować, że spółka ta i Krajowy Fundusz Gwarancyjny w BGK są ze sobą powiązane".

Podkreślono, że produkty oferowane za pośrednictwem spółki, w tym akcje i obligacje społeczne, nie są objęte gwarancjami BGK.

"Podmiot Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie nie jest Krajowym Funduszem Gwarancyjnym, utworzonym w BGK" - zaznaczył resort.

Przypomniał, że komunikaty w sprawie spółki zostały wydane również przez Komisję Nadzoru Finansowego, Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane