MF ‘nie potwierdza, nie zaprzecza’ informacjom o obniżce akcyzy na energię

Internet Securities
opublikowano: 09-03-2006, 14:25

Ministerstwo Finansów „nie potwierdza i nie zaprzecza” informacjom „Gazety Wyborczej”, dotyczącym planów obniżenia akcyzy na energię elektryczną o 10-20%, wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Mirosława Barszcza.

Ministerstwo Finansów „nie potwierdza i nie zaprzecza” informacjom „Gazety Wyborczej”, dotyczącym planów obniżenia akcyzy na energię elektryczną o 10-20%, wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Mirosława Barszcza.

„Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, ale nie chcemy, żeby dostosowanie naszego prawa do unijnego w kwestii akcyzy spowodowało podwyżki cen prądu” – powiedział Barszcz podczas czwartkowej konferencji prasowej.

„GW” podała w czwartek, że decyzja ta oznaczałaby ubytek dochodów budżetowych z akcyzy na energię o 200-400 mln zł, ponieważ rocznie budżet uzyskuje z tego tytułu ok. 2 mld zł.

Obecnie akcyza wynosi 2 grosze na 1 kWh, natomiast cena 1kWh sięga 30-50 groszy.

Ze względu na wymogi prawa unijnego, od 2007 roku akcyzę będą odprowadzać polscy dystrybutorzy energii, a nie – jak to jest obecnie – wytwórcy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane