Obligacje dla detalu od października także w Pekao

PAP, KZ
opublikowano: 23-09-2022, 14:25
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Od początku października obligacje detaliczne będą dostępne w kanałach elektronicznych sprzedaży Banku Pekao.

fot. ARC

Ministerstwo Finansów podpisało z bankiem, kierowanym przez Leszka Skibę umowę, która otwiera możliwość zakupu obligacji detalicznych skarbu państwa za pośrednictwem Biura Maklerskiego Pekao. To drugi po PKO BP podmiot, który będzie dystrybutorem obligacji oszczędnościowych.

W ofercie od 1 października znajdzie się sześć rodzajów obligacji detalicznych. Chodzi o trzymiesięczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym, roczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym, dwuletnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym, trzyletnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym, czteroletnie indeksowane obligacje skarbowe oraz dziesięcioletnie emerytalne obligacje skarbowe.

W pierwszym okresie obligacje będzie można kupić w kanałach zdalnych - bankowości internetowej Pekao24 oraz w aplikacji mobilnej PeoPay. Z produktu będą mogli skorzystać wszyscy klienci Banku Pekao, a także osoby niebędące klientami banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane