MF oczekuje spadku inflacji do 1,5% r/r w X z 1,8% we IX

Internet Securities
opublikowano: 02-11-2005, 10:43

Ministerstwo Finansów szacuje, że miesięczna inflacja w październiku wyniosła 0,3%, co przekłada się na spadek rocznego wskaźnika inflacji do ok. 1,5% z 1,8% we wrześniu, podał resort w środowym komunikacie.

Ministerstwo Finansów szacuje, że miesięczna inflacja w październiku wyniosła 0,3%, co przekłada się na spadek rocznego wskaźnika inflacji do ok. 1,5% z 1,8% we wrześniu, podał resort w środowym komunikacie.

„Ministerstwo Finansów szacuje, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku br., w stosunku do miesiąca poprzedniego, o 0,3%. Oznacza to, iż wzrost cen konsumpcyjnych liczony w skali rocznej może wynieść w tym miesiącu 1,5%” – podano w komunikacie.

W ub. tygodniu resort finansów opublikował „Przegląd makroekonomiczny”, w którym szacował, że do końca 2005 roku inflacja konsumencka pozostanie na poziomie zbliżonym do dolnej granicy celu inflacyjnego banku centralnego, czyli 1,5% r/r.

Z sierpniowej projekcji Narodowego Banku Polskiego (NBP) wynika, że najbardziej prawdopodobna ścieżka inflacyjna zakłada, iż roczny wskaźnik wzrostu CPI pozostanie w okolicach 1,5% do pierwszego kwartału 2006 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane