Czytasz dzięki

MF: Odrzucenie weta oznaczałoby podwyżkę akcyzy

Internet Securities
opublikowano: 26-08-2005, 09:13

W przypadku odrzucenia na zwołanym na poniedziałek posiedzeniu Sejmu prezydenckiego weta do ustawy o zwrocie VAT na materiały budowlane Ministerstwo Finansów pokryje powstałe w ten sposób braki w dochodach budżetu poprzez podniesienie akcyzy na paliwa o co najmniej 25 gr. na litr, podał resort w komunikacie w czwartek wieczorem.

W przypadku odrzucenia na zwołanym na poniedziałek posiedzeniu Sejmu prezydenckiego weta do ustawy o zwrocie VAT na materiały budowlane Ministerstwo Finansów pokryje powstałe w ten sposób braki w dochodach budżetu poprzez podniesienie akcyzy na paliwa o co najmniej 25 gr. na litr, podał resort w komunikacie w czwartek wieczorem.

„Ministerstwo Finansów informuje, że w przypadku odrzucenia przez Sejm veta prezydenta do ustawy o zwrocie VAT na materiały budowlane resort będzie zmuszony do poszukania dodatkowych dochodów, które mogą pokryć powstałe z tego tytułu ubytki w budżecie państwa na rok 2006” – podano w komunikacie.

Resort przypomina, że Polska jest objęta procedurą nadmiernego deficytu. Zgodnie z programem konwergencji, deficyt nie może przekroczyć 33 mld zł w 2006 roku.

„W związku z tym Ministerstwo Finansów będzie zmuszone pokryć powstałe braki poprzez podwyższenie akcyzy na paliwa napędowe minimum 25 groszy na litrze. Podwyższanie akcyzy jest jedynym dostępnym instrumentem pozostającym w kompetencjach Ministerstwa Finansów” – czytamy dalej w komunikacie.

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz zdecydował w czwartek, by po zgromadzeniu posłów i senatorów, poświęconemu obchodom 25-lecia „Sierpnia 1980”, o godz. 16:00 odbyło się dodatkowe posiedzenie Sejmu, na którym rozpatrzone będzie weto prezydenta.

Według analityków Banku BPH, weto prezydenta zostanie odrzucone, co widać po deklaracjach klubów parlamentarnych.

„Co do podwyżki akcyzy na paliwo, zapewne minister Gronicki wpisze ją do budżetu na 2006 rok, ale przyszła koalicja tego nie wprowadzi. Spodziewajmy się wyższego deficytu w 2006” – napisali analitycy w piątkowym raporcie dziennym.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane