MF podtrzymało 3,4% prognozę wzrostu PKB w III kw. i całym 2005 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-10-2005, 16:56

Ministerstwo Finansów podtrzymało w środę, po danych o wzroście produkcji we wrześniu, które opublikował GUS, swoje prognozy dotyczące wzrostu PKB w III kwartale i w całym 2005 roku.

Ministerstwo Finansów podtrzymało w środę, po danych o wzroście produkcji we wrześniu, które opublikował GUS, swoje prognozy dotyczące wzrostu PKB w III kwartale i w całym 2005 roku.

    "Jesteśmy bardzo zadowoleni, nasze przewidywania miesięczne jeśli chodzi o produkcję przemysłową i produkcję budowlaną właściwie się sprawdziły. Podtrzymujemy prognozy dotyczące wzrostu PKB dla II kwartału na poziomie 3,4 proc. i nieco powyżej 3 proc. dla całego roku" - powiedział PAP Jacek Krzyślak, dyrektor departamentupolityki finansowej, analiz i statystyki MF.

    GUS podał, że produkcja przemysłowa we wrześniu 2005 roku wzrosła o 5,5 proc. rok do roku, po wzroście o 4,8 proc. rdr w sierpniu, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 9,8 proc.

    Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo we wrześniu wzrosła rok do roku o 5,1 proc. oraz o 1,5 proc. miesiąc do miesiąca.

    Krzyślak dodał, że dane o produkcji budowlano-montażowej wskazują też na trafność prognozy dotyczącej wzrostu inwestycji w tym roku. Według danych GUS produkcja budowlana wzrosła o 10,5 proc. rdr i 13,3 proc. mdm.

    "Dane o produkcji budowlano-montażowej są o tyle istotne, że potwierdzają nasze oczekiwania co do poziomu inwestycji w tym roku. Nasza prognoza wzrostu inwestycji to 4,9 proc. w tym roku" - powiedział Krzyślak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane