MF powtarza, że szuka oszczędności w budżecie 2004

opublikowano: 19-03-2004, 09:22

Reuters: Minister finansów, Andrzej Raczko powtórzył w piątek, że będzie starał się znaleźć oszczędności w wydatkach tegorocznego budżetu, czego oczekuje autor programu reform fiskalnych wicepremier Jerzy Hausner. Hausner powiedział w czwartek, że uważa za możliwe obniżenie tegorocznego deficytu budżetowego o trzy miliardy złotych z zaplanowanego w budżecie państwa poziomu 45,3 miliarda złotych.

"Ja rozumiem, że chodzi o spojrzenie po stronie wydatkowej. Przejrzymy z wicepremierem Hausnerem (wydatki) punkt po punkcie i sprawdzimy, czy pewnych rzeczy nie można zrobić taniej, na przykład inwestycji. (...) Może należałoby skoncentrować środki na tych inwestycjach, które (...) dają szybkie efekty" - powiedział Raczko.

Pytany w wywiadzie dla Radia PiN o to, czy uda się zmniejszyć wydatki budżetu w 2004 o trzy miliardy odpowiedział: "Jeżeli będą miał menu z możliwościami, to będę mówił o liczbach. (...) Pan premier Hausner stawia ambitne wyzwania, a my próbujemy tym zadaniom sprostać. (...) Szanse zawsze są, należy wykazać dobrą wolę i analizować punkt po punkcie".

((Autor: Marcin Gocłowski; Redagował: Piotr Skolimowski; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: marcin.goclowski.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / MF powtarza, że szuka oszczędności w budżecie 2004