MF: pożądane osiągniecie stabilności w obszarze zmienności kursów złotego

  • PAP
opublikowano: 24-11-2021, 18:43

W okresie charakteryzującym się zwiększoną zmiennością kursów złotego wobec głównych walut pożądane jest osiągnięcie stabilności w tym obszarze – napisało MF w odpowiedzi na pytanie PAP dotyczące ewentualnej wymiany walut na rynku.

„Ministerstwo Finansów posiada możliwość wymiany walut na rynku za pośrednictwem BGK, jak również w NBP, z których korzysta zależnie od okoliczności” – napisało MF w odpowiedzi na pytanie PAP o to, czy resort będzie dokonywał wymiany walut na rynku.

fot. WM, Puls Biznesu
fot. WM, Puls Biznesu

Według danych MF, na koniec października na kontach walutowych budżetu było 6,5 mld euro. Zdaniem ekspertów wymiana tych środków na rynku mogłaby doprowadzić do wzmocnienia naszej waluty.

„Aktualnie w okresie charakteryzującym się zwiększoną zmiennością kursów złotego wobec głównych walut, należy zgodzić się ze stwierdzeniem, że pożądane jest osiągniecie stabilności w tym obszarze” – napisało także MF w swojej odpowiedzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane