MF: prace nad zmianami w podatku od kopalin nie są prowadzone

PAP
opublikowano: 22-08-2017, 12:19
aktualizacja: 22-08-2017, 12:20

Prace nad zmianami podatku od kopalin nie są prowadzone, prowadzona jest natomiast analiza danin sektora wydobywczego, poinformowało PAP Biznes Ministerstwo Finansów.

Zobacz więcej

Ministerstwo Finansów

WM, Puls Biznesu

Niedawno minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił, że podatek od wydobycia niektórych kopalin powinien stanowić koszt uzyskania przychodu. Mówił, że trzeba będzie go poprawić, żeby był traktowany tak, jak każdy podatek.

Dodał też, że będzie przekonywać ministrów rządu, by w ten sposób zmienić ten podatek.

"Obecnie nie są prowadzone prace analityczne czy też legislacyjne dotyczące podatku od kopalin" - podał z kolei resort finansów.

Wyjaśniono, że jest to związane z potrzebą wypracowania kompleksowego podejścia oraz do stworzenia długofalowej polityki surowcowej państwa.

W maju 2016 roku premier Beata Szydło powołała wiceministra środowiska, Głównego Geologa Kraju Mariusza Orion Jędryska na stanowisko pełnomocnika rządu ds. polityki surowcowej, który stanął również na czele Międzyresortowego zespołu do spraw Polityki Surowcowej Państwa.

"Zadaniem zespołu jest m.in. analiza danin sektora wydobywczego, w tym podatku od wydobycia niektórych kopalin" - podał resort finansów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / MF: prace nad zmianami w podatku od kopalin nie są prowadzone