MF: Produkcja przemysłowa wzrosła w lipcu o 6-7 proc. r/r

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-08-2005, 16:59

Ministerstwo Finansów ocenia, że w lipcu produkcja wzrosła o 6-7 proc. roko do roku, a w całym roku wzrost wyniesie około 5 proc. - powiedział PAP Ludwik Kotecki, wicedyrektor departamentu polityki finansowej, analiz i statystyki MF.

Ministerstwo Finansów ocenia, że w lipcu produkcja wzrosła o 6-7 proc. roko do roku, a w całym roku wzrost wyniesie około 5 proc. - powiedział PAP Ludwik Kotecki, wicedyrektor departamentu polityki finansowej, analiz i statystyki MF.

"Oceniamy, że wzrost w lipcu wyniósł 6-7 proc. w stosunku do lipca ubiegłego roku. W całym roku będzie to około 5 proc. Ten wskaźnik nie może być wyższy po słabej pierwszej połowie roku, co związane było m.in. z efektem bazy" - powiedział Kotecki.

GUS opublikuje dane o produkcji 18 sierpnia. Produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 6,8 proc. rok do roku, po wzroście o 0,9 proc. rdr w maju, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 8,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane