MF szacuje wykonanie budżetu po I kwartale na 36 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
09-03-2006, 11:09

Ministerstwo Finansów (MF) wstępnie szacuje wykonanie budżetu w 2006 roku na 36 proc. po I kwartale, 65 proc. po II kwartale i 61 proc. po III kwartale - poinformowała w czwartek PAP wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

Ministerstwo Finansów (MF) wstępnie szacuje wykonanie budżetu w 2006 roku na 36 proc. po I kwartale, 65 proc. po II kwartale i 61 proc. po III kwartale - poinformowała w czwartek PAP wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

    "Po I kwartale wstępnie szacujemy wykonanie na 36 proc., po czerwcu na 65 proc., po wrześniu na 61 proc., a po grudniu oczywiście 100 proc." - powiedziała PAP Suchocka-Roguska. "Oficjalny harmonogram ogłosimy za około dwa tygodnie" - dodała. 

    Suchocka-Roguska powiedziała, że spowolnienie wykonania budżetu w trzecim kwartale wynika z corocznej specyfiki budżetowej.

    "W lipcu kończymy rozliczanie PIT-ów, mamy też spowolnienie wydatków (...)" - wyjaśniła.

    Kilka dni temu Suchocka-Roguska powiedziała PAP, że po lutym wykonanie budżetu wyniesie ok. 22-23 proc.

    Po styczniu nadwyżka budżetowa wyniosła 704 mln zł.

    W ustawie budżetowej zapisano dochody budżetu państwa na poziomie 195,3 mld zł, a wydatki na 225,8 mld zł. Deficyt ma wynieść 30,5 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / MF szacuje wykonanie budżetu po I kwartale na 36 proc.