MF: Tegoroczny deficyt budżetu może być o 2 mld zł niższy niż zakładano

21-10-2004, 14:25

Ministerstwo Finansów szacuje, że deficyt budżetu w 2004 roku może być niższy o 2 mld zł, mimo konieczności uruchomienia w ostatnich miesiącach roku środków na projekty związane z finansowaniem projektów unijnych - powiedziała w czwartek PAP wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

"2 mld zł to powinno być zmniejszenie deficytu, które jest realne. Ta kwota może się jeszcze zmienić, bo wystarczy, że gdzieś będą zmniejszone wydatki, bądź dochody pójdą lepiej" - powiedziała wiceminister.

Rząd zaplanował deficyt budżetu w 2004 r. na poziomie 45,3 mld zł.

"Jeżeli deficyt będzie mniejszy o 2 mld zł, czyli w granicach 43-43,5 mld zł, to należy liczyć, że w ciągu tych 2 miesięcy listopad-grudzień deficyt będzie schodził do tej prognozy" - powiedziała Suchocka-Roguska.

"Już w październiku-listopadzie powinno być znaczne przyspieszenie wydatków związane przede wszystkim ze

współfinansowaniem z budżetu krajowego, dopłat dla rolników, a także innych projektów z UE" - powiedziała.

Deficyt budżetu po wrześniu 2004 roku wyniósł 28 mld 954,1 mln zł, czyli 63,9 proc. planowanej na cały rok kwoty 45,3 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / MF: Tegoroczny deficyt budżetu może być o 2 mld zł niższy niż zakładano