MF: Wydatki niewygasające w 2006 r. wyniosą 917,7 mln zł

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 07-12-2006, 20:24

917,7 mln zł wyniesie łączna kwota wydatków, które nie wygasają w 2006 r. z końcem roku budżetowego - wynika z wykazu MF.

917,7 mln zł wyniesie łączna kwota wydatków, które nie wygasają w 2006 r. z końcem roku budżetowego - wynika z wykazu, przedstawionego w czwartek przez Ministerstwo Finansów.

Wykaz wydatków niewygasających, czyli takich, których nie udało się zrealizować w danym roku budżetowym i zostają przeniesione na następny rok budżetowy, pozytywnie zaopiniowała w czwartek sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Rząd ma się zająć rozporządzeniem ws. wydatków niewygasających na posiedzeniu 12 grudnia.

W transporcie środki niewygasające przekroczą 147 mln zł, w tym 134 mln zł na budowę obwodnicy Wrocławia. Wynika to głównie z problemów z wykupem gruntów pod budowę obwodnicy.

Na przyszły rok zostanie też przeniesione prawie 132 mln zł związanych ze zdrowiem, w tym 25 mln zł na program zwalczania chorób nowotworowych, 26 mln zł na świadczenia wysokospecjalistyczne i 14 mln zł na preparaty do obowiązkowych szczepień ochronnych. Jako powody wymieniono m.in. trudności z zaopatrzeniem oraz z przetargami.

Prawie 6 mln zł wyniosą środki niewygasające w rolnictwie. Dotyczy to głównie różnych programów rolnych, a zawiniły tu głównie opóźnienia przetargowe i opóźnienia w podpisywaniu umów.

Prawie 10 mln zł nie wykorzysta w tym roku Centralne Biuro Antykorupcyjne. W informatyzacji na następny rok zostanie przeniesiony niemal 1 mln zł. Środki niewygasające Kancelarii Prezydenta wyniosą 10 mln zł, w tym 3 mln zł na przebudowę Pałacu Prezydenta. 3,6 mln zł wyniosą wydatki niewygasające Kancelarii Sejmu, dotyczy to remontu budynku Sejmu. Również w tych przypadkach powodem są głównie trwające procedury przetargowe.

Środki niewygasające mają być wydane najpóźniej do końca czerwca 2007 r. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane