MF zmniejszy emisję długu, jeśli będą wpływy z prywatyzacji

(Tadeusz Stasiuk)
05-10-2006, 13:54

Jeżeli pojawią się planowane wpływy z prywatyzacji, to w IV kwartale tego roku resort finansów może zmniejszyć emisję długu.

Wiceminister finansów Piotr Soroczyński ocenia, że jeżeli pojawią się planowane wpływy z prywatyzacji, to w IV kwartale tego roku resort finansów może zmniejszyć emisję długu.

"Jeżeli miałyby się pojawić wpływy z prywatyzacji, to w IV kwartale jest możliwość zmniejszenia emisji długu, niższe wpływy z prywatyzacji nie są dla nas problemem, jesteśmy na to gotowi" - powiedział w czwartek dziennikarzom Soroczyński.

Według szacunków z końca września wiceministra skarbu Pawła Szałamachy, tegoroczne wpływy z prywatyzacji wyniosą 1,2 mld zł.

Wcześniej resort skarbu skorygował prognozy przychodów z prywatyzacji do 1 mld zł z 5,5 mld zł planowanych wcześniej na ten rok. Przychody brutto z prywatyzacji według stanu na 8 września 2006 roku wyniosły 472,4 mln zł.

Soroczyński poinformował też, że szczegóły emisji w jenach powinny być znane do końca tego tygodnia. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / MF zmniejszy emisję długu, jeśli będą wpływy z prywatyzacji