MFW ostrzega Wyspy Marshalla przed przyjęciem kryptowaluty

opublikowano: 12-09-2018, 07:56

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zwrócił się do władz Wysp Marshalla, aby „poważnie ponownie rozważyły” przyjęcie kryptowaluty jako drugiego obok tradycyjnych pieniędzy środka płatniczego.

Obecnie na Wyspach Marshalla oficjalną walutą jest dolar amerykański. W lutym podjęto decyzję o wprowadzeniu równolegle także kryptowaluty o nazwie „suweren”. Ma zostać wyemitowany później w tym roku w drodze oferty ICO.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

MFW zwraca uwagę, że potencjalne korzyści z przyjęcia kryptowaluty są dużo mniejsze niż potencjalne koszty, zarówno gospodarcze, jak i prestiżowe.

- Władze Wysp Marshalla powinny poważnie ponownie przemyśleć przyjęcie cyfrowej waluty jako legalnego środka płatniczego – głosi stanowisko MFW.

Fundusz zwraca uwagę, że na Wyspach Marshalla jest tylko jeden krajowy bank komercyjny, któremu po ewentualnym wprowadzeniu kryptowaluty grozi zerwanie dotychczasowych relacji z bankiem w USA, umożliwiających transfer dolarów z i do kraju. Podkreśla także uzależnienie Wysp Marshalla od pomocy zagranicznej, jak i ryzyko  wynikające z katastrof żywiołowych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu