MG: inflacja w listopadzie wyniosła 2,9-3,0 proc. rok do roku

PAP
12-12-2012, 12:17

Inflacja w listopadzie wyniosła 2,9-3,0 proc. rok do roku, a produkcja przemysłowa wzrosła o 1,0 proc. w ujęciu rocznym - prognozują dla PAP analitycy Ministerstwa Gospodarki.

"W naszej ocenie wskaźnik inflacji w listopadzie będzie się kształtował na poziomie 2,9-3,0 proc. Niższy odczyt może wynikać głównie z wolniejszego tempa wzrostu cen żywności oraz spadku cen paliw. W przypadku produkcji podtrzymujemy prognozę wzrostu o 1,0 proc." - oceniają analitycy z MG.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku wzrosły o 3,4 proc. w stosunku do października 2011 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,4 proc.

Produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 4,6 proc. rok do roku, po spadku o 5,2 proc. we wrześniu, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 7,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MG: inflacja w listopadzie wyniosła 2,9-3,0 proc. rok do roku