MG: nie będzie ograniczeń gazu dla gospodarstw i służby zdrowia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-01-2006, 21:22

Ograniczenia w dostawach gazu nie dotyczą gospodarstw domowych, zakładów opieki zdrowotnej ani elektrociepłowni - podało w środowym komunikacie Ministerstwo Gospodarki.

Ograniczenia w dostawach gazu nie dotyczą gospodarstw domowych, zakładów opieki zdrowotnej ani elektrociepłowni - podało w środowym komunikacie Ministerstwo Gospodarki.

    "W związku z ogłoszeniem informacji o ograniczeniach w dostarczaniu i poborze paliw gazowych na terytorium RP, nadanym przez Gaz-System, Ministerstwo Gospodarki informuje, że ograniczenia te nie dotyczą odbiorców indywidualnych, czyli gospodarstw domowych, a także m.in. zakładów opieki zdrowotnej i elektrociepłowni" - czytamy w komunikacie.

    Gaz-System informuje w komunikacie podawanym w środę i czwartek na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia o ograniczeniach w dostarczaniu gazu. Komunikaty będą podawane w godzinach od 7.50 do 8.00 oraz od 19.55 do 20.10.

    "Dyspozycja Gazu ogłasza od godziny 22:00 dnia 25 stycznia 2006 do godziny 10:00 dnia 26 stycznia 2006 następujące stopnie zasilania gazem:- gaz wysokometanowy (E) - 1 (pierwszy)- gaz zaazotowany (Ls i Lw) - 1 (pierwszy)oraz przewiduje od godziny 10:00 26 stycznia 2006 do godziny 22:00 26 stycznia 2006 następujące stopnie zasilania gazem:- gaz wysokometanowy (E) - 10 (dziesiąty)gaz zaazotowany (Ls i Lw) - 10 (dziesiąty)" - podaje Gaz-System.

    We wtorek rząd wydał rozporządzenie ograniczające dostawy gazu.Prezes spółki Gaz-System, dostarczającej gaz, Andrzej Osiadacz zapewnił wówczas, że ograniczenia nie dotkną indywidualnych odbiorców.

    Ograniczenia dotkną zakłady przemysłowe, jednak - jak powiedział Osiadacz - lista tych zakładów "nie jest do publicznej wiadomości". Dodał jedynie, że jest "dość długa". Ograniczenia mają obowiązywać od 25 stycznia do 15 lutego.

    Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zanotowało w ciągu ostatniej doby kolejny rekord zużycia gazu. Wyniosło ono 63,5 mln m. sześciennych - poinformowała spółka w środę w komunikacie.

    Jak podkreślono, jest to o 2 mln m sześciennych więcej niż poprzedniej doby. PGNiG zapewniło jednocześnie, że mimo tak wysokiego zużycia odbiorcy indywidualni otrzymują gaz bez zakłóceń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane