MG oczekuje przyspieszenia wzrostu produkcji przemysłu w sierpniu

ISBnews
opublikowano: 21-08-2014, 07:50

Tempo wzrostu produkcji sprzedanej przemysłu nieznacznie przyspieszy w sierpniu - do 2,6% r/r z 2,3% r/r w lipcu, prognozują eksperci Ministerstwa Gospodarki. Spodziewają się oni także przyspieszenia wzrostu produkcji budowlano-montażowej.

"Analitycy Ministerstwa Gospodarki oczekują nieznacznego przyspieszenia tempa wzrostu produkcji w sierpniu br. W porównaniu z sierpniem 2013 roku produkcja powinna wzrosnąć o 2,6%, a wpływ na to będzie miała dobra sytuacja w działach przetwórstwa przemysłowego" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Według wstępnych danych GUS, produkcja sprzedana przemysłu w lipcu 2014 r. była o 2,3% wyższa w ujęciu rocznym i o 2,0% wyższa niż w czerwcu. Eksperci Ministerstwa Gospodarki oczekiwali zbliżonego tempa wzrostu produkcji przemysłowej w lipcu - o ok. 2%.

"Wolniej niż w poprzednich miesiącach rosła sprzedaż produkcji budowlano-montażowej, która w lipcu była wyższa o 1,1% niż przed rokiem oraz o 0,9% wyższa niż w czerwcu br. To spowolnienie nie musi oznaczać trwałego osłabienia aktywności w tym sektorze, a raczej wynika z czynników jednorazowych. We wrześniu 2014 r. eksperci Ministerstwa Gospodarki oczekują przyspieszenia tempa wzrostu produkcji w budownictwie" - czytamy dalej.

Produkcja przemysłowa wzrosła w pierwszych siedmiu miesiącach 2014 roku o 4,2%. W tym samym okresie wzrost produkcji budowlano montażowej wyniósł 7,3%, przypomina resort.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu