MGiP podpisało umowę z amerykańską firmą Delphi na inwestycję w Krakowie

Internet Securities
opublikowano: 05-10-2005, 12:29

Ministerstwo Gospodarki i Pracy (MGiP) podpisało z Delphi Poland, filią amerykańskiego koncernu, umowę w ramach której w Krakowie powstanie centrum badawczo-rozwojowe. Do końca 2007 roku zatrudni ono ponad 260 inżynierów.

Ministerstwo Gospodarki i Pracy (MGiP) podpisało z Delphi Poland, filią amerykańskiego koncernu, umowę w ramach której w Krakowie powstanie centrum badawczo-rozwojowe. Do końca 2007 roku zatrudni ono ponad 260 inżynierów.

„Jeśli chodzi o zainwestowaną przez nas kwotę, [...] to w ciągu dwóch lat może to być minimum 5 mln zł, ale może być i więcej" – powiedział prezes Delphi Poland Marek Adamiak podczas środowej konferencji prasowej.

Dodał, że w centrum w Krakowie zatrudnionych będzie 264 inżynierów, którzy będą pracować m.in. nad udoskonaleniem systemów zawieszenia do samochodów produkowanych m.in. przez koncerny Ford, BMW, Daimler Chrysler, Opel, Volkswagen czy Renault.

Umowa inwestycyjna gwarantuje dotację ze strony polskiego rządu dla koncernu w wysokości 1 mln zł, zaś realizacja projektu wygeneruje wpływy do budżetu państwa i jednostek samorządowych w wysokości ponad 4,8 mln zł w ciągu dwóch lat.

Delphi to amerykański producent komponentów motoryzacyjnych, takich jak układy zasilania, zawieszenia, amortyzatory, elektronika samochodowa itp. Firma jest obecna w Polsce od 1994 roku i do tej pory zainwestowała w Polsce 380 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane