Miasto BlackBerry "produkuje" gwiazdy pokera

DI, businessweek.com
opublikowano: 14-12-2013, 17:26

Kanadyjskie miasto Waterloo znane jest nie tylko jako miejsce narodzin producenta smartfonów BlackBerry.

W Waterloo mieści się siedziba koncernu BlackBerry, dawniej Research In Motion, przeżywającego obecnie spore problemy producenta smartfonów, które kiedyś były kultowymi urządzeniami dla ludzi finansów i biznesu.Okazuje się jednak, że to nie jedyny powód popularności miasta.

Amerykański magazyn Bloomberg Businessweek podaje, że kanadyjskie miasto jest sławne z powodu talentów pokerowych. Powiązani z Waterloo i tamtejszym uniwersytetem są m.in. Mike McDonald, który w turniejach zarobił już 5,5 mln USD, Mike Watson (6,8 mln USD), Steve Paul-Ambrose (1,9 mln USD) i Xuan Liu (1,4 mln USD), którego World Poker Tour umieścił niedawno na swojej liście "Ones to Watch".

Bloomberg Businessweek twierdzi, że powstanie w tym kanadyjskim mieście takiego siedliska pokera nie powinno dziwić, bo tamtejsza uczelnia znana jest z konkurencyjnych kierunków matematycznych i inżynierskich, a jej studentów chętnie rekrutują takie koncerny jak Google, Facebook, czy Tesla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, businessweek.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu