Miasto zmodernizuje oczyszczalnię

Bartosz Hanus
20-03-2003, 00:00

Gdańsk. Urząd Miasta w Gdańsku rozpocznie w kwietniu poszukiwanie wykonawcy modernizacji stacji mechanicznego odwadniania oczyszczalni ścieków Gdańsk-Wschód. Koszt inwestycji oceniany jest na 14 mln zł. 11,5 mln zł będzie pochodzić z budżetu państwa i zostanie przekazane miastu w ramach kontraktu wojewódzkiego. Pozostałe 3,5 mln zł Gdańsk pokryje ze środków własnych.

W ramach inwestycji wymienione zostaną urządzenia do mechanicznego odwadniania odpadów, powstanie nowa przepompownia oraz położone zostaną zewnętrzne sieci technologiczne. W zależności od momentu rozstrzygnięcia przetargu prace rozpoczną się w drugim lub trzecim kwartale 2003 r. Władze miasta szacują, że zostaną one zakończone w ciągu trzech miesięcy. Inwestycja jest wstępnym etapem do przeprowadzenia modernizacji całej oczyszczalni Gdańsk-Wschód. Nieznane są jeszcze terminy jej rozpoczęcia. Obecnie miasto stara się o wydanie decyzji o warunkach zabudowy terenu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartosz Hanus

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Miasto zmodernizuje oczyszczalnię