Michael Cohen pozwał Trump Organization, żąda co najmniej 1,9 mln USD

opublikowano: 08-03-2019, 14:09

Michael Cohen, były prawnik Donalda Trumpa pozwał Trump Organization. Twierdzi, że spółka złamała obietnicę pokrycia kosztów jego obrony, które wyniosły co najmniej 1,9 mln USD.

Pozew został złożony w czwartek w sądzie stanowym Nowego Jorku. Napisano w nim, że Trump Organization, spółka zarządzająca majątkiem prezydenta Donalda Trumpa, zaprzestała opłacać koszty prawne Cohena kiedy ten zaczął współpracować z prokuraturą federalną prowadzącą dochodzenie w sprawie działań biznesowych Trumpa w Rosji. Do momentu przerwania płatności Trump Organization miała pokryć ok. 1,7 mln kosztów prawnych Cohena.

Były prawnik Donalda Trumpa wynajął wiosną 2017 roku kancelarię McDermott Will & Emery kiedy stało się jasne, że interesuje się nim zespół prokuratora specjalnego Roberta Muellera, prowadzącego śledztwo w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku, których zwycięzcą jest Donald Trump.

Oprócz pokrycia 1,9 mln USD kosztów prawnych Cohen domaga się także od Trump Organization pokrycia 1,9 mln USD, które prawnik miał stracić w związku z wyrokami za działania dokonane na rzecz spółki oraz jej szefów, dyrektorów i pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy