Michał Biedzki odchodzi z Aegonu Życie

opublikowano: 21-04-2017, 13:19
aktualizacja: 21-04-2017, 13:21

Po 12 latach kierowania polskim Aegonem Michał Biedzki żegna z ubezpieczycielem. Jego następcą jest Marc van der Ploeg.

Michał Biedzki, prezes Aegon Życie, żegna się z firmą. Menedżer złożył rezygnację, która została przyjęta przez radę nadzorczą towarzystwa – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie. Jednocześnie rada powołała nowego prezesa. Został nim Marc van der Ploeg.

Michał Biedzki
Zobacz więcej

PUNKT WIDZENIA:

Michał Biedzki Marek Wiśniewski

Michał Biedzki stał na czele polskiego Aegonu od 2005 roku, kiedy to holenderski ubezpieczyciel zdecydował się wejść nasz rynek. Zrobił to przejmując Nationwide Polska, wówczas piątego co do wielkości gracza na polskim rynku życiowym. 

Marc van der Ploeg to postać doskonale znana w polskiej branży ubezpieczeniowej. Ten holenderski menedżer w latach 2003-2008 był prezesem ING Życie (obecnie Nationale-Nederlanden). Później odpowiadał za wdrożenie nowej strategii w PZU a także współtworzył Money Makers, firmę zarządzającą aktywami. Marc van der Ploeg świetnie mówi po polsku. 

W 2016 roku Aegon Życie zebrał 454 mln zł składki, o ponad 40 proc. mniej niż rok wcześniej. Dało to ubezpieczycielowi, który jeszcze kilka lat temu bił się o czołowe lokaty w „życiówce” zaledwie 15. miejsce na rynku życiowym. Aegon mocno postawił na biznes oparty na sprzedaż wieloletnich produktów inwestycyjnych powiązanych z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, które potocznie są określane jako „polisolokaty”. Ta kategoria produktów została mocno dotknięta przez regulacje, przez co obecnie praktycznie się nie sprzedaje. 

W styczniu Michał Biedzki zapowiadał na łamach „Pulsu Biznesu” zamianę strategii spółki.

- Jej najważniejszym elementem jest zmiana naszego profilu. Z firmy, która sprzedawała tylko jeden produkt ubezpieczeniowy stajemy się uniwersalnym ubezpieczycielem z szeroką paletą produktów – mówił Michał Biedzki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Michał Biedzki odchodzi z Aegonu Życie