Michał Rudnicki nowym dyrektorem generalnym Orlen Lietuva

  • PAP
opublikowano: 02-01-2018, 12:01
aktualizacja: 02-01-2018, 12:01

Michał Rudnicki został nowym dyrektorem generalnym Orlen Lietuva - poinformował we wtorkowym komunikacie prasowym PKN Orlen.

Zobacz więcej

Orlen Lietuva [FOT. ARC]

Jak podał PKN Orlen, z końcem 2017 r. dotychczasowy prezes litewskiej spółki Ireneusz Fąfara przekazał zarządzanie Orlen Lietuva Michałowi Rudnickiemu.

Ireneusz Fąfara kierował litewską spółką od wiosny 2010 roku. W tym czasie firma przeszła restrukturyzację, szereg inwestycji modernizacyjnych oraz zwiększyła efektywność, odnotowując w ostatnich latach rekordowe zyski, a także, po raz pierwszy w historii, wypłacając dywidendę. Zawarła także ugody w wieloletnich sporach z głównymi partnerami możejskiej rafinerii – Kolejami Litewskimi i Portem w Kłajpedzie.

"Bardzo dziękuję prezesowi Fąfarze, gratulując mu osiągnięć w jego pełnej wyzwań misji na Litwie. Dziś rafineria w Możejkach jest dobrze zorganizowanym i przynoszącym zyski istotnym aktywem grupy PKN Orlen – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński,

Rudnicki związany jest z Orlen Lietuva od 2006 roku. W ostatnich latach kierował segmentem detalicznym koncernu na Litwie. Na stałe związany jest z Wilnem, biegle włada językiem litewskim. W najbliższym czasie jego głównym zadaniem będzie kontynuacja prac modernizacyjnych oraz ugruntowanie pozycji spółki na rynkach lądowych.

Przychody Orlen Lietuva przekraczają 3 mld euro, jest to największa pod tym względem spółka w krajach bałtyckich. Litewska spółka Orlenu jest też największym miejscowym eksporterem i czołowym płatnikiem podatków. W pierwszych 9 miesiącach 2017 roku Orlen Lietuva zanotowała 165,4 mln dol. zysku, czyli o 23,3 mln dol. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu