Michelin może pobić rekord

Tomasz Jerzyk
10-05-2004, 00:00

Kurs spółki porusza się w kanale wzrostowym zapoczątkowanym w kwietniu 2003 r. na 25,05 EUR. Obecnie cena oscyluje wokół lokalnych krótkoterminowych maksimów, a najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na 41,06 EUR. Pokonanie tego poziomu winno zapowiadać zwyżkę do górnego ograniczenia kanału wzrostowego, które znajduje się na 44,70 EUR. Ten poziom pokrywa się również z ostatnim średnioterminowym maksimum z marca 2002 r., w związku z czym przypisałbym mu kluczowe znaczenie. Pokonanie powyższego poziomu będzie stanowiło zapowiedź dalszego wzrostu, którego celem winno być 54 EUR.

Najbliższe wsparcie jest na poziomie 36,30 EUR, gdzie znajduje się linia trendu wzrostowego. W razie jej przełamania oczekiwałbym spadku do 32 EUR. W długim terminie spodziewam się jeszcze jednej fali wzrostowej do nowego absolutnego maksimum. Dziś idealnym celem wydaje się 68 EUR, jednak mam wrażenie, że dochodzenie do tego poziomu może trochę potrwać. Kluczowe wsparcie długoterminowe znajduje się na 24,50 EUR, a póki kurs znajduje się powyżej, oczekiwałbym utrzymania trendu wzrostowego. W ujęciu historycznym minimum spółki miało miejsce na poziomie 8,36 EUR w styczniu 1985 r., natomiast szczyt został ustanowiony w marcu 1998 r. na 63,29 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Michelin może pobić rekord