Michelin zainwestuje w olsztyńskiej fabryce 169 mln zł

  • PAP
opublikowano: 22-11-2018, 14:24

Michelin zainwestuje w olsztyńskiej fabryce opon należącej do tego koncernu 169 mln zł. Z tych środków zostaną unowocześnione linie produkcyjne, co pozwoli na zwiększenie produkcji opon klasy premium do 5 mln sztuk rocznie - poinformowała rzecznik koncernu.

Rzecznik prasowa Michelin Polska Ewa Konopka poinformowała w czwartek PAP, że w czwartek zainaugurowano rozpoczęcie nowej inwestycji o wartości 196 mln zł.

"Celem projektu jest zwiększenie produkcji najnowszych gam opon klasy premium do 5 milionów opon rocznie, uruchomienie najnowocześniejszych technologii, a także wzrost konkurencyjności fabryki. Dzięki inwestycji, która zostanie ukończona w 2022 r., w fabryce powstanie 66 nowych stanowisk pracy. Subwencja Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii to 7 procent wartości projektu" - podała Konopka w przesłanym PAP komunikacie.

Prezes Zarządu Michelin Polska S.A. Jarosław Michalak zapewnił, że znaczną część prac budowlanych przy nowym projekcie koncern powierzy firmom z Warmii i Mazur.

"Otrzymana subwencja rządowa to cenne wsparcie w realizacji naszego projektu" – podkreślił cytowany w komunikacie Michalak.

Grupa Michelin jest obecna w Olsztynie od 23 lat. W tym czasie francuska firma zainwestowała w olsztyńską fabrykę opon 1 miliard euro. Michelin Polska jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach – zatrudnia ok. 5000 osób. Dzięki inwestycjom fabryka Michelin w Olsztynie stała się jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.

W Olsztynie produkowane są opony do samochodów osobowych oraz 4x4, samochodów dostawczych, ciężarowych i pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i mieszanki gumowe. Do olsztyńskiej fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 110 tys. m2, które jest jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo -Wschodniej.

Fabryka w Olsztynie zajmuje powierzchnię 177 hektarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu