Michelle Obama najbardziej podziwianą kobietą w USA

  • DI
opublikowano: 30-12-2018, 22:00

Była pierwsza dama USA jest najbardziej podziwianą przez Amerykanów kobietą — wynika z sondażu Gallupa. Po raz pierwszy od 17 lat tytuł ten zdobył ktoś inny niż Hillary Clinton, była sekretarz stanu.

Michelle Obamę, która obecnie promuje na świecie wydaną w listopadzie autobiografię, najbardziej podziwia 15 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasowała się Oprah Winfrey, prezenterka telewizyjna i bizneswoman — 5 proc. (w mediach pojawiały się spekulacje na temat jej ewentualnego kandydowania w 2020 r. na urząd prezydenta). Za nią ex aequo po 4 proc. zdobyły Hillary Clinton oraz Melania Trump, obecna pierwsza dama USA. Hillary Clinton zdobywała tytuł najbardziej podziwianej przez Amerykanów kobiety już 22 razy, a w ostatnich 17 latach — co roku.

Z badania opinii publicznej firmy Gallup wynika jednocześnie, że najbardziej podziwianym przez Amerykanów mężczyzną jest nadal, 11. rok z rzędu, Barack Obama, były prezydent, który uzyskał 19 proc. głosów. Na drugim miejscu, czwarty rok z rzędu, utrzymał się Donald Trump, urzędujący szef państwa — 13 proc., a na trzecim ex aequo były prezydent George W. Bush oraz papież Franciszek, którzy otrzymali po 2 proc.

W pierwszej dziesiątce najbardziej podziwianych w USA kobiet znalazły się m.in.: brytyjska królowa Elżbieta, Angela Merkel kanclerz Niemiec, oraz Pakistanka Malala Yousafzai, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla za walkę o prawa dzieci i kobiet. Wśród mężczyzn w pierwszej dziesiątce znaleźli się: Bill Gates, założyciel Microsoftu, Dalajlama XIV, duchowy przywódca Tybetańczyków, oraz Elon Musk, założyciel Tesli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu