Microsoft: 1 mln odtwarzaczy Zune do końca I półrocza 2007 r.

(Marek Druś)
06-12-2006, 20:16

Microsoft prognozuje, że do końca I półrocza 2007 sprzeda milion przenośnych odtwarzaczy cyfrowych Zune. Spółka wprowadziła je na rynek w listopadzie.

Microsoft prognozuje, że do końca I półrocza 2007 sprzeda milion przenośnych odtwarzaczy cyfrowych Zune. Spółka wprowadziła je na rynek w listopadzie.

Sprzedawany po 250 USD Zune ma twardy dysk pojemności 30 GB, który może pomieścić ok. 7,5 tys. utworów muzycznych. Jedną z najciekawszych cech odtwarzacza jest możliwość bezprzewodowego przesyłania plików.

Microsoft zaprzecza, że wprowadził do oferty odtwarzacz Zune, aby odebrać część lukratywnego rynku dotychczasowemu potentatowi, Apple. Na razie są na to małe szanse. W okresie 12 miesięcy, kończącym się we wrześniu, sprzedano 39 mln egzemplarzy różnych modeli produkowanego przez Apple odtwarzacza cyfrowego iPod. Microsoft sprzedaje jednak Zune tylko w USA. Na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się on na rynkach zagranicznych.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Microsoft: 1 mln odtwarzaczy Zune do końca I półrocza 2007 r.