Microsoft: Spróbujcie złamać Windows Vista

Polska Agencja Prasowa SA
04-08-2006, 15:02

Microsoft, który wypróbowuje nową strategię i nowy system, zaapelował do najlepszych specjalistów komputerowych, by spróbowali znaleźć dziury w Windows Vista - kolejnej generacji systemu operacyjnego.

Microsoft, który wypróbowuje nową strategię i nowy system, zaapelował do najlepszych specjalistów komputerowych, by spróbowali znaleźć dziury w Windows Vista - kolejnej generacji systemu operacyjnego.

Testową wersję Visty, która będzie następcą systemu Windows XP, Microsoft udostępnił w czwartek trzem tysiącom specjalistów komputerowych. Jednocześnie przedstawił też szczegółowe działania, jakie podjął, aby zabezpieczyć nową wersję sytemu operacyjnego przed atakami hakerów np. na konta bankowe i inne tajne dane.

Microsoft od dawna krytykowany jest za dziury w systemie Windows, przez które hakerzy włamują się do systemów i wykradają dane z firm. Potentat z Redmond, którego oskarżano o to, że nie przykłada się do zabezpieczenia swoich produktów, stara się obecnie przekonać opinię, że jego software jest dopracowany w najmniejszych szczegółach.

Windows Vista ma wejść do użytku na początku przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Microsoft: Spróbujcie złamać Windows Vista