Czytasz dzięki

Microsoft zanotował 20 proc. wzrost obrotów w Polsce w 2005 r.

(Marek Druś)
opublikowano: 27-01-2006, 20:18

Microsoft zwiększył swoje obroty w Polsce w 2005 roku o niemal 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego, poinformowano w komunikacie prasowym. Firma zanotowała wzrost sprzedaży we wszystkich grupach produktowych.

Microsoft zwiększył swoje obroty w Polsce w 2005 roku o niemal 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego, poinformowano w komunikacie prasowym. Firma zanotowała wzrost sprzedaży we wszystkich grupach produktowych.

- Miniony rok był dla nas bardzo udany. Firma rozwija się dynamicznie, oferujemy nowe miejsca pracy – zwiększyliśmy zatrudnienie o 20 proc. Nasze wyniki w pewnym stopniu odzwierciedlają pozytywne zmiany na polskim rynku informatycznym. Dostrzegamy coraz większe zainteresowanie nowoczesnymi technologiami informatycznymi wpływającymi na wzrost efektywności wykorzystujących je przedsiębiorstw – powiedział Marek Roter, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Microsoft informuje, że największy sukces odnotował w sprzedaży Microsoft Small Business Server, która wzrosła o 57 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. W obszarze całej grupy serwerowej i narzędzi programistycznych Microsoft osiągnął o 35 proc. wyższy wynik w porównaniu z rokiem ubiegłym, a sprzedaż samego SQL Server wzrosła o ponad 50 proc.

Grupa Information Worker, odpowiedzialna za promocję i sprzedaż w Polsce produktów z rodziny Microsoft Office, odnotowała 33 proc. wzrost liczby sprzedanych licencji. Przychody grupy produktowej Microsoft Dynamics, znanej do niedawna pod nazwą Microsoft Business Solutions, oferującej rozwiązania klasy ERP i CRM dla małych i średnich firm, zwiększyły się o 27 proc.

2 lutego odwiedzi Polskę założyciel Microsoftu Bill Gates.

- Celem wizyty jest podkreślenie znaczenia, jakie ma dla Microsoft Corporation polski rynek, a także omówienie możliwości zwiększenia udziału firmy w rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa informacyjnego – głosi komunikat spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane