Microsoft zdetronizował Apple'a i został najcenniejszą spółką świata

ARŻ, Reuters
opublikowano: 29-10-2021, 16:25

Po otwarciu piątkowej sesji w USA akcje Apple’a nadal taniały w wyniku publikacji rozczarowujących wyników kwartalnych. Producent iPhone’a stracił tytuł najcenniejszej giełdowej spółki świata na rzecz innego giganta technologicznego z USA, Microsoftu, pisze Reuters.

W czwartym kwartale fiskalnym, z powodu niedoboru chipów i zakłóceń w łańcuchach dostaw, Apple odnotowało niższe od rynkowych oczekiwań przychody i zyski. W raporcie zasugerowano, że te problemy będą wywierać negatywny wpływ na wyniki finansowe także w bieżącym kwartale, który obejmuje najbardziej lukratywny pod względem sprzedaży okres świąt Bożego Narodzenia.

Po otwarciu piątkowej sesji akcje giganta z Cupertino spadły o 3,6 proc. do 147 USD, co oznacza, że ​​kapitalizacja rynkowa spółki wyniosła 2,41 bln USD. Akcje Microsoftu zdrożały o 0,7 proc. do 326,8 USD, co daje producentowi oprogramowania wycenę na poziomie 2,46 bln USD.

Apple utrzymywało tytuł najcenniejszej giełdowej spółki świata od lipca 2020 roku, gdy wyprzedziło pod względem kapitalizacji rynkowej giganta naftowego Saudi Aramco.

Akcje Microsoftu zdrożały od początku tego roku o ponad 45 proc. za sprawą wysokiego zapotrzebowania na usługi w chmurze, zaś w przypadku akcji Apple’a dynamika wzrostu była znacznie wolniejsza (+15 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane