Microsoft zdobył kontrakt z Pentagonem

PAP, DI
opublikowano: 26-10-2019, 17:44

Pentagon przyznał firmie Microsoft kontrakt dotyczący systemu przechowywania i przetwarzania danych w chmurze - podał w sobotę serwis BBC. Wartość umowy to 10 mld dolarów.

Jak wskazano, rządowy kontrakt, który miałby obowiązywać dziesięć lat, dotyczy tzw. projektu Jedi (Joint Enterprise Defence Infrastructure)- "ma na celu zwiększenie sprawności technologicznej amerykańskiego departamentu obrony".

Według BBC Microsoft ostatecznie pokonał w przetargu firmę Amazon. Wcześniej w wyścigu do chmurowego kontraktu odpadły, jak podała agencja AP, Oracle i IBM.

W wyniku realizacji umowy na usługi w chmurze ma powstać system, który "będzie przetwarzał i przechowywał ogromne ilości danych niejawnych, umożliwiając armii USA wykorzystanie sztucznej inteligencji do szybszego planowania działań wojskowych" - wskazała AP.

Amerykański departament obrony podkreślił w komunikacie, na który powołuje agencja, że proces wyłaniania zwycięzcy "był uczciwy i zgodny z wytycznymi dotyczącymi zamówień".

Prezes Microsoftu Satya Nadella
Prezes Microsoftu Satya Nadella
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane