Midas idzie w ślady Boryszewa

KZ
opublikowano: 12-10-2010, 10:32

Fundusz wyemituje akcje, oczywiście z  zachowaniem prawa poboru. Cena nie została jeszcze określona. Kurs mocno rośnie.

Magia emisji z prawem poboru znów działa: inwestorzy rzucili się na akcje Midasa, który uzupełnił wczoraj porządek obrad walnego, zwołanego na 29 października, o uchwałę o podwyższeniu kapitału. Odbędzie się ono w drodze emisji z zachowaniem prawa poboru. Na każdą dotychczas istniejącą akcję przysługiwać będzie jedno prawo poboru, uprawniające do objęcia trzech nowych akcji serii C.

Emisja dotyczyć będzie 177,56 mln akcji. Obecnie kapitał zakładowy dzieli się na 11,8 mln akcji serii A i 47,3 mln akcji serii B. Cenę emisyjną określić ma zarząd. Będzie ona nie niższa, niż 0,10 zł (tyle wynosi wartość nominalna akcji).

Wniosek o poszerzenie porządku obrad złożyła spółka Nova Capital. Przekonuje ona, że fundusz potrzebuje kapitału na finansowanie działalności podmiotu zależnego – CenterNetu.
„CenterNet zamierza świadczyć usługi w technologii LTE wymagające pozyskania istotnego finansowania” – napisano w komunikacie.

We wtorek o godz. 10.14 kurs Midasa rósł o 15,5 proc. do 5,81 zł. Podobnie w lipcu inwestorzy zareagowali na wiadomość o planie emisji z prawem poboru, jaką ma przeprowadzić Boryszew, inna spółka z portfela Romana Karkosika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Midas idzie w ślady Boryszewa