Midas nie chce kasy z GEM

DI,KZ
17-08-2009, 00:00

Amerykański fundusz, który wsparł Petrolinvest i Bioton, nie wejdzie do firmy Romana Karkosika.

Amerykański fundusz, który wsparł Petrolinvest i Bioton, nie wejdzie do firmy Romana Karkosika.

Po negocjacjach z GEM Global Yield Fund właściciel komórkowego Centernetu zawiesił decyzję w sprawie oferowanej mu kapitałowej linii kredytowej. W niedzielnym komunikacie podkreśla, że chce zakończyć inne rozmowy w sprawie źródeł finansowania.

Popisany na początku lipca list intencyjny z GEM Investment Advisors zapowiadał zastrzyk do 300 mln zł w ciągu trzech lat. NFI Midas informuje, że na razie "nie zamierza korzystać z zaproponowanej formy finansowania opartej o podwyższenie kapitału". Jednak nie wyklucza wznowienia negocjacji w przyszłości. 300 mln zł to obecnie około 40 proc. wartości rynkowej narodowego funduszu inwestycyjnego kontrolowanego przez Romana Karkosika.

GEM to amerykański fundusz założony w 1991 r. o aktywach 2,7 mld USD. Do tej pory zainwestował w ponad 200 firm. W Polsce — w Petrolinvest (dał mu linię na 278 mln zł) i Bioton (linia na 360 mln zł, GEM obejmie akcje biotechnologicznej spółki).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI,KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Midas nie chce kasy z GEM